Drzwi podnoszono-przesuwne (HS)

 

 

Drzwi podnoszono-przesuwne (HS), wykonane z profili pcv, to nowość w ofercie MS. Pozwalają one zabudować otwory do 6 metrów szerokości.

okna szczecin HST przekrój
Wykonywane są w dwóch wersjach:

wariant A to drzwi dwuskrzydłowe (jedno skrzydło ruchome)

okna szczecin drzwi HS podnoszono przesuwne

wariant B to drzwi czteroskrzydłowe ( dwa środkowe skrzydła ruchome)

okna szczecin drzwi ms id design

 

 

HST 1 (1)Drzwi wyposażone są w okucia HS-Portal 300 KF firmy Siegenia-Aubi. Zapewniają one niewymagającą użycia siły, komfortową i bezpieczną obsługę skrzydła o masie do 400 kilogramów! Atutem rozwiązania typu HS jest ciepły i niski próg zapewniający swobodne korzystanie z pomieszczenia, w którym znajdują się drzwi.

Ze względu na duże gabaryty, wymagające specjalistycznego transportu cena tego typu rozwiązań kalkulowana jest indywidualnie. Podobne rozwiązania stosujemy od lat z powodzeniem, również w konstrukcjach drewnianych oraz aluminiowych.

Drzwi MS wykonane są na ramie pcv o szerokości 172 mm i skrzydle 76 mm.

Istnieje możliwość wykonania w kolorze białym lub wielu innych okleinach.

Listwa przyszybowa występuje w formie zaokrąglonej lub prostej.

Rama wzmocniona jest wzmocnieniem aluminiowym a skrzydło wzmocnieniem stalowym.

Drzwi posiadają ciepły, niski próg aluminiowy, wysunięty na zewnątrz płaszczyzny okna o 25 mm. Wyposażone są w we wpuszczany pochwyt od strony zewnętrznej, a od strony wewnętrznej w klamkę sterującą mikroewntylacją oraz wkładkę jednostronną.

Drzwi możemy wyposażyć zarówno we wkład dwu jak i trzyszybowy. Możliwe jest ponadto zastosowanie dwustronnej tak klamki jak i wkładki oraz zastosowanie automatycznego sterowania drzwi.

HST aluminium:

 

okna szczecin drzwi ms hs podnoszono-przesuwne

okna szczecin drzwi ms hs podnoszono-przesuwne