Rolety

W ofercie nasze firmy znajdą Państwo również rolety.

Rolety te można zasadniczo podzielić na trzy grupy:

Rolety kompaktowe / zespolone z oknem

roleta i moskitiera

roleta zdjęcie

Rolety zewnętrzne pod zabudowę – montowane w specjalnie dedykowanym nadprożu lub do poszerzeń okiennych

przekrój Integra roleta Integra

Rolety zewnętrzne, nieprzeznaczone do zabudowy, montowane na elewacji lub we wnęce okiennej.

przekrój zewnetrznaroleta zewnętrzna

 

Rolety zapewniają znaczną poprawę właściwości cieplnych otworów okiennych, zarówno poprzez ograniczanie strat energetycznych, jak i zapobieganie nadmiernemu nagrzewaniu się pomieszczenia. Stanowią one doskonałą barierę dla hałasu i zbyt „ciekawskich” sąsiadów. Dodatkową, aczkolwiek uboczną, zaletą rolet jest utrudnienie włamania do naszego domu czy mieszkania. Rolety możemy stosować zarówno w nowym budownictwie jak i przy renowacji budynków już istniejących, z zastrzeżeniem że rolety kompaktowe możemy instalować wyłącznie razem z wymianą lub montażem okien. Wszystkie typy rolet mogą być wyposażone w sterowanie ręczne lub elektryczne, tak manualne jak i zdalne. Opcjonalnie stosowane systemy ryglowania automatycznego lub ręcznego dodatkowo podnoszą ich poziom bezpieczeństwa. Rolety możemy wyposażyć w systemy sterowania elektronicznego sterujące nimi, po uprzednim zaprogramowaniu, wedle indywidualnych potrzeb użytkownika. Rolety kompaktowe /skrzynki/ przeznaczone są do pełnej zabudowy, zarówno od strony zewnętrznej jak i wewnętrznej.

ROLETY 1ROLETY 2

Rolety zewnętrze występują w dwóch zasadniczych odmianach:

Roleta natynkowa

Roleta do zabudowy /Integro lub Intermo/

Pierwsze z nich mogą być wykonane w skrzynce tradycyjne lub półokrągłej. Mogą one być montowane zarówno nad otworem okiennym / zlecane / jak i we wnęce okiennej. Zastosowanie rolet zewnętrznych ze skrzynką przeznaczoną do zabudowy wiąże się z koniecznością zaplanowania odpowiednich, profilowanych nadproży okiennych lub systemów poszerzeń montowanych nad obniżonym, o wysokość skrzynki, oknem. Wszystkie rodzaje rolet występują w szerokiej barwie kolorów, umożliwiającej odpowiednie skomponowanie ich z oknami i elewacją budynku.

Uzupełnieniem oferty rolet zewnętrznych jest oferowany przez naszą firmę system moskitier, zarówno ramkowych jak rolowanych, w tym również przeznaczonych do zintegrowanego montażu w skrzynce rolety kompaktowej.