5 lipca, 2016

Okna pasywne i energooszczędne

 

DSC_0053Okna drewniane MS na profilach IV-80 oraz IV-92 (są to wyrażone w milimetrach szerokości zabudowy profili) zaprojektowane zostały z myślą o najbardziej wymagających inwestorach, którzy oprócz wysokich walorów estetycznych wymagają od okien najwyższej klasy energetycznej. Są to okna przeznaczone do domów wysoce energooszczędnych oraz domów pasywnych. Mogą być wykonane z sosny (klejonka lita lub łączona na miniwczepy – przy lakierze kryjącym) lub mahoniu odmiany Meranti.

Przy odpowiedniej skali zamówienia możliwe jest ich wyprodukowanie praktycznie z każdego gatunku drewna. Okna te mogą być wyposażane, opcjonalnie we wszystkie dodatki oferowane w każdej innej linii okien. Okna drewniane produkujemy w wersji sosnowej i meranti, popularnie zwanej mahoniem. W przypadku odpowiedniej wielkości zamówienia możemy je wykonać w każdym gatunku drewna.

PA020003Okna drewniane produkowane są w dowolnych kształtach i kolorach. Szczegółowych informacji udzielą Państwu nasi doradcy. Profil IV-80 może być wyposażony we wkład szybowy o grubości / szerokości / od 30 do 44 mm. Profil IV-92 ma możliwość zaszklenia pakietem szybowym o szerokości od 40 do 54 mm. Stale drożejące nośniki energii powodują wzrost opłacalności zainwestowania w okna o najwyższych parametrach cieplnych. Amortyzacja takich okien następuje coraz szybciej. Tendencja ta potwierdza się w strukturze sprzedaży, gdzie udział okien MS, o wyższej klasie energetycznej ma tendencję stale rosnącą. Szerokość profili okiennych wpływa także na statykę poszczególnych okien, dzięki czemu wzrasta ich wytrzymałość na ewentualne odkształcenia. Ma to również pozytywny wpływ na izolacje dźwiękową.